Przejdź do treści

Aleksandra Łukasik-Płocica

Associate

Aleksandra posiada pięcioletnie doświadczenie zawodowe w międzynarodowych kancelariach prawnych, w których zajmowała się obsługą prawną podmiotów gospodarczych w zakresie prawa nieruchomościowego, w tym przede wszystkim w zakresie obsługi spraw i transakcji sprzedaży nieruchomości oraz ich portfoliów, sprzedaży udziałów i akcji spółek prawa handlowego oraz ich portfoliów. 

Aleksandra koordynowała również złożone procesy due diligence, zarówno po stronie kupującego, sprzedającego, jak i dla podmiotów finansujących. Przygotowywała i negocjowała różnego rodzaju umowy, w tym najmu powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych, zarówno z pozycji wynajmującego, jak i najemcy.

wybrane projekty
  •  Doradztwo właścicielowi największego pod względem GLA portfela nieruchomości biurowych w Warszawie przy transakcjach nabycia wiodących budynków biurowych oraz nabycia 100% udziałów w spółkach będących właścicielami takich budynków;
  • Doradztwo przy transakcjach nabywania oraz sprzedaży budynków oraz kompleksów magazynowych i handlowych;
  • Przygotowywanie i negocjowanie umów sprzedaży nieruchomości oraz dokumentacji towarzyszącej;
  • Uczestnictwo w transakcjach nabywania 100% udziałów albo akcji spółek obsługujących farmy wiatrowe w Polsce;
  • Regularne dostarczanie obsługi prawnej wiodącym spółkom magazynowym, retailowym oraz co-workingowym przy negocjowaniu i przygotowywaniu umów najmu w budynkach biurowych, handlowych i magazynowych.
Języki

polski 
angielski

Kontakt

e-mail: aleksandra.lukasik@dlpartners.pl
tel: +48 664 736 240