Przejdź do treści

Piotr Kośla

Counsel / radca prawny

Piotr specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym na rynku nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem transakcji nabycia gruntów inwestycyjnych. Posiada praktyczne doświadczenie z pracy na styku prawa z biznesem – przez kilka lat doradzał jako prawnik in-house u jednego z największych polskich deweloperów, gdzie odpowiadał za nadzór prawny nad rozwijaniem banku ziemi, zarówno pod kątem projektów biurowych, jak i mieszkaniowych oraz projektów z sektora mieszkań na wynajem (PRS). 

W swojej praktyce wspierał również procesy uzyskiwania pozwoleń na budowę, doradzając w kontaktach z organami administracji w największych miastach w Polsce. Przygotował oraz wynegocjował szereg umów dobrosąsiedzkich z profesjonalnymi uczestnikami rynku nieruchomości oraz ze wspólnotami mieszkaniowymi. Był członkiem zespołu odpowiedzialnego za uzyskanie jednej z pierwszych uchwał lokalizacyjnych w trybie tzw. ustawy „lex developer” w Warszawie. 

wybrane projekty
  • Zarządzanie procesem nabycia gruntów pod planowaną zabudowę biurową, mieszkaniową i usługową (share deal / asset deal) – ponad 500,000 PUM+GLA w ostatnich trzech latach;
  • Doradztwo prawne w procesie uzyskania uchwały „lex developer” w Warszawie dla projektu o potencjale ok. 80.000 PUM;
  • Obsługa transakcji sprzedaży nieruchomości komercyjnej o powierzchni ok. 15.00 GLA;
  • Doradztwo na rzecz lidera rynku powierzchni magazynowych przy obsłudze transakcji typu JV;
  • Prowadzenie badań due diligence nieruchomości.
Języki

polski 
angielski

Kontakt

e-mail: piotr.kosla@dlpartners.pl
tel: + 48 784 666 350